O nas

Jakoś na początku 2016 roku dwóch przyjaciół spotkało się na piwie. Jeden miał dosyć pracy na kogoś i wielką pasję do gotowania. Drugi prowadził na raz kilka przedsiębiorstw i miał za sobą bagaż ciężkich doświadczeń. Te dawały mu solidnego skilla i niemniejszego kopa, by zrobić coś wystrzałowego. No i ten pierwszy miał plan. Mówi - Słuchaj, znalazłem coś czego u nas nie ma, a ma bardzo duży sens. – i zaczyna nawijać o arepach. A ten drugi, z typowym dla siebie sceptycyzmem pyta – No okej, ale czy to się sprzeda? – Nie wiem – odparł pierwszy. – Ale jeśli można robić coś z prawdziwej pasji, to czy jest sens robić cokolwiek innego?

mango

Nie wiadomo czy słowa te kogokolwiek przekonały, ale na pewno zrobiły to same arepy. Wenezuelsko – Kolumbijskie placuszki okazały się jedzeniem bez precedensu. Zdrowe, poręczne, smaczne i bezglutenowe. Kuchnia latynoamerykańska, choć z pozoru egzotyczna, okazała się obfitować w smaki dobrze znane i lubiane w nadwarciańskiej krainie. Sos czosnkowy czy tysiąca wysp, aromatyczna wołowina, soczysty kurczak, a wszystko bogate w czosnek i cebulę. Czego chcieć więcej? Również typowe dla tej kuchni kolendra, limonka i awokado podbijają serca i brzuchy naszych smakoszy.

Maklowicz

Wystartowaliśmy w Dzień Kobiet 8 marca 2017. Przed końcem roku mogliśmy pochwalić się zgraną ekipą, rozpoznawalną marką, pozycją jednego z najlepszych foodtrucków Wielkopolski i rekomendacjami kucharzy, krytyków, blogerów i influencerów. W tym samego Roberta Makłowicza. Nasze marzenia spełniły się w 100%, a światek wielkopolskiej gastronomii zyskał całkowicie nowe danie.

Arepianka

Ekipa

Józek vel José Bandido

Kucharz, komiksiarz, rock’n rollowiec. Potrafi zagadać na śmierć.

Józek

Piotr vel Tajemniczy Don Pedro

Władca excela, pan diagramów, co to się cyfrom nie kłania. Nadprzyrodzona odporność na alkohol.

Piotr

Oliwka vel Oluś

Najbardziej latynoska czystej krwi Polka na świecie. Jeśli brakuje słońca, zastępuje je.

Oliwia

Olga vel Olga

Weteran streetfoodu w każdej odmianie. Uśmiechnięta nawet gdy się nie śmieje.

Olga

Ada Aminata N’Diaye vel Pani Kierownik

Jej ciało składa się w 70% z cukru. Świetnie mówi po polsku.

Ada